Osvětlení v obýváku – retro Hue lampy s filament žárovkami.

Sdílejte na

Pro dokončení rekonstrukce komplexního osvětlení obývacího pokoje, jsem si navrhnul a poskládal retro zavěšené lampy. Ty budou zavěšené pod podhledovou dřevěnou platformou z masivu, nejlépe v přírodním povrchu. Na její horní části přisazené ke stropu by byla umístěna elektronika pro LED Hue RGB strip, osvětlující strop a stěny místnosti.

Retro lampa s chytrou filament žárovkou
Retro lampa s chytrou filament žárovkou

Nyní je místnost osvětlena dvěmi stolními lampami s RGB Hue žárovkami, Hue LED filament žárovkou ve skleněné kouli, pod všemi zavěšenými skříňkami je automatické podlahové LED osvětlení a LED podsvit má i TV. Na stropě je přisazené LED stropní svítidlo.
Pozn. (leden/2021) : doplněny poziční retro lampy s Hue filament LED

Zavěšené retro lampy jsou určené pro LED žárovky, na foto jsou stávající Philips Hue Filament. Hodily by se ještě větší, v červenci 2020 ale v provedení ZigBee (Hue) jiné k dispozici nejsou, snad je později ještě vyměním, až se na trhu objeví vhodnější.

Lampa s LaMorell kabelem
Lampa s LaMorell kabelem

Obě lampy jsou hotové, stínítka i objímky jsou z Amazonu. Ještě pravděpodobně vyměním i plastové průchodky za jiné s kovovým retro vzhledem.

Z Itálie od LaMorell dorazil UPSkou i krásný vintage zlatožlutý kroucený kabel, a tak mě nedalo, abych ho hned s lampami vyzkoušel. Fotky jsou jen simulace zavěšení. Lampy budou zavěšeny na uvedené dřevěné platformě, a budou začleněny do osvětlovacího Hue systému pokoje.

Rozsvícené lampy s LaMorell kabelem
Rozsvícené lampy s LaMorell kabelem

Stále čekám na truhláře pro vyrobení dřevěné stropní platformy…

 

Sdílejte na

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *