O blogu

Vítejte na blogu Domotica.cz.

Jmenuji se Petr Adamec a jsem český IT a Smart Home profesionál.

Tento blog jsem založil jako přirozené pokračování soukromé WhatsApp skupiny řady přátel, kde jsme si pravidelně vyměňovali, a stále vyměňujeme, a také i diskutujeme zkušenosti z oblasti Smart Home technologií.

A protože některé mé příspěvky na toto téma již přesáhly možnosti a formát této privátní skupiny, vznikla nejdříve myšlenka, a později i rozhodnutí k jejich publikaci veřejně ve formě technologického blogu.

Blog je moje soukromá iniciativa, kterou bych rád využil ke sdílení a popularizaci znalostí, ze své soukromé i profesionální činnosti. Proto na něm čas od času sdílím i nějaké zkušenosti z praxe se systémem domácí automatizace Homematic (Homematic IP), a řešeními Smart Home, které moje firma Omicron na jeho bázi projektuje a dodává. Takové články jsou obvykle označeny jako „Omicron Domotica„.

Mezi přispívající se můžete ale zařadit i ti z vás, které tyto technologie také oslovily a chcete se s vašimi zkušenostmi podělit. Stačí se na mě obrátit přes formulář na stránce „Kontakt„. A pokud vaše nápady zapadnou do konceptu blogu, určitě se domluvíme.

Doufám, že blog mnohým z vás pomůže, inspiruje či přivede blíže k těmto zajímavým gadgetům a technologiím, a že obsah článků bude pro vás užitečný.

Užijte si to!