O blogu

Vítejte na blogu Domotica.cz.

Jmenuji se Petr Adamec a jsem český IT a Smart Home profesionál.

Tento blog jsem založil jako přirozené pokračování soukromé WhatsApp skupiny řady přátel. Tam si vyměňujeme, a také i diskutujeme zkušenosti z oblasti různých Smart Home technologií.

A protože některé mé příspěvky na toto téma již přesáhly možnosti této privátní skupiny, vznikla nejdříve myšlenka, a později rozhodnutí k publikování ve formě technologického blogu.

Blog je má soukromá iniciativa, kterou bych rád využil ke sdílení a popularizaci znalostí, ze své soukromé i profesionální činnosti. Čas od času na něm sdílím i zkušenosti z praxe se systémem domácí automatizace Homematic a jinými Smart Home řešeními, které moje firma Omicron na jeho bázi projektuje a dodává. Takové články obvykle označuji jako „Omicron Domotica„.

Pokud jste získali nějaké vlastní zkušenosti s oblastí Smart Home, rádi vás uvítáme mezi přispěvatele.. Stačí se na mě obrátit přes formulář na stránce „Kontakt„. A pokud vaše nápady zapadnou do konceptu blogu, určitě se domluvíme. Na konci každého článku najdete hodnocení a diskuzi, do které rovněž můžete přispět.

Doufám, že blog mnohým z vás pomůže, inspiruje či přivede blíže k těmto zajímavým gadgetům a technologiím, a že obsah článků bude pro vás užitečný.

Užijte si to!