Domácí osvětlení – retro sokly s Hue filament LED žárovkami

Sdílejte na

Odložil jsem zatím svůj projekt pro velký HUE stropní osvětlovací systém do obývacího pokoje (problém s truhlářem a masivem).

A tak jsem hledal uplatnění pro hruškové Hue Edison filamentové retro žárovky, které jsem již měl připravené pro ten strop. A Signify mezitím začal prodávat větší provedení Edison žárovek, a ty bych raději pro lampy zavěšených na žlutých italských splétaných kabelech🙂

Philips HUE filament (Edison) žárovka
Philips HUE filament (Edison) žárovka

A protože do obýváku byla potřeba pro nějaká další retro chytrá světla s filament žárovkami, tak jsem „vyrobil“ toto.

Lampový sokl od IKEA v leštěné mosazi, osazený Philips HUE filament žárovkou v loňském provedení Edison. Vypadají vypadá dobře. V místnosti to evokuje pocit nějakého rurálního retro osvětlení, velice příjemného.
Na obrázku se je jen cca 10% svítivosti, na maximum tyto Hue filamenty překvapivě „šajní“…

Ještě jsem u soklu vyměnil původní nepoddajný napájecí kabel, kde byl navíc nepotřebný a nežádoucí vypínač. Už ale koukám zase k Italům na nějaký pěkný splétaný textilní, žlutý 🙂

Chytrá HUE Edison žárovka v retro soklu IKEA
Chytrá HUE Edison žárovka v retro soklu IKEA

Lampy jsou ovládané primárně klasickým nástěnným DimmSwitchem, a samozřejmě i domácí automatizací (např. automatické zapnutí v přítomnosti po západu slunce na 10%, automat. vypnutí při zapnutí televize, různé scény atd..)

 

Sdílejte na

2 thoughts on “Domácí osvětlení – retro sokly s Hue filament LED žárovkami

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *