Homematic IP

Homematic má nový servopohon radiátorů – baterie vydrží 5 let!

Sdílejte na

Tip na nákup

Nová verze skvělého kompaktního servopohonu radiátoru Homematic HmIP-eTRV-C-2 přináší výdrž baterií až 5 let (!). To je zatím nevídaná a asi i nepřekonatelná laťka na trhu radiátorových servopohonů.
Již předchozí verze umožňovala běžně až 3letou životnost napájecích baterií. A ta také zvítězila v německém Stiftung Warentest (obdoba českého dTest.cz) při testu elektronických radiátorových servohlavic, a to ve všech důležitých parametrech.

Kompaktní servopohon radiátoru Homematic HmIP-eTRV-C-2
Kompaktní servopohon radiátoru Homematic HmIP-eTRV-C-2

Připomenu, že tyto radiátorové servohlavice vybočují z řady ostatních Homematic pohonů (ale i jiných konkurenčních) svým minimalistickým designem. Na rozdíl od jiných termostatů totiž nevyčnívá z ventilu ven do místnosti. Tím se tak trochu vrací k designu velmi spolehlivé úplně první verze Homematic hlavic, kterou mají mnozí uživatelé ještě doma ve svých systémech. To může být velmi užitečné a designově atraktivní.

Úplná absence displeje i ovládacích prvků

Absence displeje a také velmi odolné provedení bez jakýchkoliv (zbytečných) ovládacích prvků předurčuje hlavici k použití např. v domácnostech se zvídavými malými dětmi či „kousavou zvěří“. Vhodné využití je také na veřejných místech, např. ve firmách a kancelářích. Na rozdíl od podobných řešení je totiž vybaven vysokou úrovní ochrany před manipulací pomocí volitelného zámku-krytu ventilu. To umožňuje zabezpečení hlavice i např. proti zcizení nebo neoprávněné manipulaci.

HmIP-eTRV-C-2 s bezpečnostním krytem ventilu
HmIP-eTRV-C-2 s bezpečnostním krytem ventilu

Jak jsme u Homematicu již zvyklí, servohlavice je opět velmi tichá. Pro zajímavost, mám v ložnici ještě tu výše zmíněnou původní první generaci, zejména proto, že mám na radiátoru na zakázku vytvořený designový dřevěný kryt. Ten mě bez nevratného zásahu neumožnil instalaci novějších verzí pohonu, které obvykle trčí ven od radiátoru. A i po těch mnoha létech provozu je zcela tichý. Tato nová verze, která se svou konstrukcí a designem opět vrátila k první generaci bude pro spoustu zákazníků zajímavou volbou.

Na co použít servopohon ventilu radiátoru

Servopohony ventilů radiátorů se používají jako náhrady běžných mechanických termostatických radiátorových hlavic v systémech chytré domácnosti. Taková zónová regulace teploty je řízena nástěnným (prostorovým) termostatem, nebo ze systému domácí automatizace Homematic (IP). Prostorový termostat je vybaven konfigurovatelnými topnými profily, které umožňují vytápění přesně podle plánu nebo aktuální situace. To umožní významné úspory na vytápění, přitom s vysokým tepelným komfortem i ovládání.

Prostorový termostat Homematic IP
Prostorový termostat Homematic IP

Propojení s domácí automatizací tento komfort zvyšuje i o možnost reakce např. na přítomnost uživatele, roční dobu, ovládání domácí klimatizace nebo rekuperace apod. Samozřejmostí je i vazba na senzor otevření okna, kdy se teplota nastavená termostatem automaticky redukuje, když je okno otevřené nebo jen větrané.

V případě zájmu o produkty Homematic nebo celá řešení nás prosím kontaktujte přes formulář Kontakt na hlavní stránce blogu.

 

Sdílejte na

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *