Meteostanice Tempest a integrace do domácí automatizace.

Sdílejte na

V minulých dnech jsem dokončil integraci meteostanice Tempest (WeatherFlow) do systému domácí automatizace Homematic👍 Nyní je možné s pomocí Homematic programu a skriptu načítat potřebná data z chytrých domácích meteostanic Tempest od společnosti WeatherFlow.

Data jsou získávána z volně přístupného API (rozhraní pro programování aplikací na WeatherFlow cloudu), tzn. že je možné načítat data i ze vzdálené meteostanice. Je to podobný způsob, jako je použit u projektu piConsole. Dalším krokem bude načítání dat přímo z HUBu stanice (vnitřní část obou meteo multisenzorů, která je mj. připojuje do Internetu) přes UDP protokol, což umožní LAN propojení i bez konektivity k Internetu. To budu řešit po instalaci dalšího Tempestu doma.

Modul SKY meteostanice WeatherFlow 1.generace
Modul SKY meteostanice WeatherFlow 1.generace

V tuto chvíli provozuji meteostanici Tempest-WeatherFlow 1. generace na chatě na horách, kam se nyní ani nedá moc dostat. Na jaře plánuji instalaci další meteostanice Tempest (2. generace) přímo doma, kde se mě bude více hodit nové provedení all-in-one, kde jsou všechny senzory sloučeny do jedné venkovní části vč. fotovoltaického napájení a radiačního krytu.

Senzorový modul AIR v radiačním krytu
Senzorový modul AIR v radiačním krytu

Data ze meteostanice lze využít pro další domácí automatizaci, např. pro ovládání venkovních rolet, žaluzií a markýz (zejména v nepřítomnosti), např. při náhlém nárůstu rychlosti větru, dešti apod. Stejně tak je možné komfortně a chytře automatizovat ovládání osvětlení v závislosti na intenzitě slunečního svitu, což je ještě přesnější metoda než stávající kontrola s pomocí astro kalendáře, který bohužel nepobere např. aktuální podmínky oblačnosti atd..

 

Sdílejte na

One thought on “Meteostanice Tempest a integrace do domácí automatizace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *