Jako slunečnice za sluncem – tak se za vámi točí televizní držák Vogels MotionMount

Sdílejte na

Omicron Domotica

Před časem jsme pro zákazníka hledali řešení pro elektrické polohování velké 55″ LED TV. Televize je umístěna na spojovací zdi mezi 2 místnostmi (viz video na konci článku), a z obou těchto míst byl požadavek na její viditelnost, a vodorovné otáčení. Bylo tedy potřeba televizi pravidelně polohovat, a to nejlépe automaticky, příp. dálkově.

Vogels MotionMount
Vogels MotionMount

Společnost Vogels dodává unikátní elektrický držák pro až 65″ TV ze série NEXT, který byl mj. již mnohokrát oceněn za design a pokročilé řešení. Vedle skvělého a minimalistického designu je jeho nespornou výhodou, že pracuje automaticky, ale disponuje možností polohování ručně aplikací pro smartphone (Android i iPhone).

Při standardním provozu se držák po zapnutí TV automaticky přesune do předem naprogramované, poslední použité polohy. A jakmile je TV vypnuta, držák se opět spolehlivě vrátí do své parkovací polohy na stěně (nebo jiné, která je jako výchozí nastavena). Žádné další ovládání. A na našem videu na konci článku je vidět, že má držák zcela minimální hloubku zástavby a TV se přiklopí téměř až ke stěně. Servopohon je zcela vestavěn do ramen držáku.

Produktové video

Polohování je možné až o 60 stupňů na každou stranu, přičemž maximální vzdálenost od stěny je až 70 cm, to bezpečně zvládá s každou TV až s 65″ uhlopříčkou. Držák disponuje průběžným zapojením TV, takže ta je poté napájena skrze něj, a jeho elektronika vždy spolehlivě rozezná zapnutí či vypnutí TV. Výhodou je i to, že není potřebná další elektrická zásuvka pro napájení držáku. Obvykle není potřeba používat další dálkové ovládání, přesto je možné pro držák nastavit až do 10 různých pojmenovatelných poloh, ty jsou potom dostupné přes zmíněnou Bluetooth aplikaci pro smartphone.

Výhodou je, že díky tomuto držáku není potřeba s TV vůbec ručně manipulovat, což je velmi důležité např. u křehkých a velmi tenkých OLED televizí, které by se mohly podobnou ruční manipulací (ohýbání za okraj TV) nevratně poškodit.

Držák je vybaven i vedením kabelů. U kabelů je potřeba dostatečně dimenzovat jejich délku, kvůli všem možným krajním polohám TV. Elektrický držák Vogels MotionMount lze ho kombinovat i s dalším Vogels příslušenstvím, jako je např. sloupec pro kabely, police z černého skla na příslušenství, a nebo polohovatelný držák na dnes oblíbené soundbary.

Zákaznické řešení
 

Sdílejte na

2 thoughts on “Jako slunečnice za sluncem – tak se za vámi točí televizní držák Vogels MotionMount

  1. Na Vogels nedám dopustit. K mé první plazmě od Panasonicu (v roce 2004 za 60 kKč) byl i první držák od Vogels na zeď (za 3.5 kKč) 🙂 Cena i dnes odpovídá luxusnímu segmentu, kam se Vogels řadí, nicméně už tehdy jako jediný dokázal nabídnout komplexní řešení včetně krytování kabelů a do něj zabudované stojany pro DVD a AV receiver. Už tehdy vše dokonale pasovalo a polohování TV (tehdy s příšernou váhou) fungovalo skvěle…

     

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *